„Стих музиком откривен“ – музичко-поетско вече посвећено Десанки Максимовић

Одељење I3 је са наставницима Емилијом Станчић Вучковић, Станком Павићевић, Татјаном Дубравчић и Мирком Станисављевић присуствовало музичко-поетској вечери посвећеној Десанки Максимовић под називом „Стих музиком откривен“ у Конаку кнегиње Љубице.

На вечери су учествовали: Биљана Јовановић (сопран), Ана Гвозденовић (сопран), Јована Мијин (виолина), Теодора Томашев (глумица) и Марко Богдановић (клавир) у режији: Наталије Станковић. На овај начин ученици су се упознали са стваралаштвом наше велике песникиње. Лик и дело Десанке Максимовић је читав несагледиви свет за себе. Детаљно понирање у њено стваралаштво открило је ученицима њену поетику која се креће од интимно-исповедне, преко отаџбинско-родољубиве, до рефлексне па чак и хаику поезије. Ученици су имали прилику да чују и музички обрађене њене композиције у извођењу наставнице музичког Биљане Јовановић.