“Колико познајеш Србију?” – квиз на школском инстаграму

Пратиоци школског инстаграма су у последњих месец дана имали прилику да учествују у једном необичном такмичењу. Такмичење је било  у знању из  области српске историје, географије, спорта и музике.

На овом такмичењу се није могло постати милионер али се зато могла освојити карта за биоскоп.

Питања су била сваког уторка,  четвртка,  петка и недеље. Пре сваког питања је приказана прича која се односила на ту област. Победник је био онај ко први дође до 10 тачних одговора.

Међу учесницима овог квиза (било је око 350 учесника) су се нашли ученици наше школе као и ученици из других школа, а придружили су се и неки професори.

Победник квиза за децембар на школском инстаграму је Анђела Јањић из  I3.

Награда: две карте за биоскоп.

Честитамо!

Интервју са Анђелом су направили Огњен Цветковић и Милица.

Због великог интересовања квиз се наставља у јануару и биће на истом месту на инстаграму наше школе.

Придружите се!

Идејни творац овог оригиналног такмичења је професор машинске групе предмета Владимир Царевић, који је уједно главни и одговорни уредник школског инстаграма.

Донатор награда за децембар је Станка Павићевић, проф. филозофије и грађанског васпитања. Ко жели може да постане донатор награда за јануар.