ИЗЛОЖБА ПОВОДОМ 8. МАРТА – ЗАБОРАВЉЕНЕ ЗНАМЕНИТЕ ЖЕНЕ НАШЕ ПРОШЛОСТИ

Овим радовима је ученички парламент наше школе, честитао наставницама Осми март-међународни дан жена.

Парламент  се осврнуо и  на знамените жене наше прошлости , које су ученици презентовали у зборници наше школе и тако подсетили на мање више заборављене хероине “разапете између неба и и земље”, које суд историје тек треба да препозна.

Отуда је ова изложба посвећена њима као скроман духовни споменик њиховом огромном заједничком  делу, али и свима другима, знаним и незнаним дамама, које су мање или више тежиле  светлим визијама.

Све оне, наизглед неповезане, растурене временом, разноврсношћу својих прегнућа, биле су и остају заувек чврсто везане невидљивим , али нераскидивим нитима слободе, без које ни једне, а тако ни српске жене  не могу да живе и напредују.

Радови ученика наше школе и наставнице филозофије Станке Павићевић: