ПРИЛОГ У ДНЕВНИКУ РТС-а О ОБРАЗОВНОМ ПРОФИЛУ БРАВАР-ЗАВАРИВАЧ

На територији Београда смер за заваривача постоји у четири средње школе, а једна од њих је Техничка школа „Змај“ на Новом Београду.

Међутим, за овај смер, чији је пун назив „бравар-заваривач“ интересовања има, али недовољно, а ни приближно онолико колико је потребно нашем тржишту рада.

„Нама одељење није пуно. Сваке године има простора да се упише 30 ученика, а ево већ две године се није попунило одељење. Могло би да буде много више деце која уписују овакве смерове, будући да овај посао доноси материјалну сигурност и да школовање траје три године. То значи да неко са 17-18 година може одмах по завршетку школе да нађе посао, где ће му почетна плата бити и 70.000 динара, а ако настави да се труди и усавршава, да нарасте и на много више од тога“, каже Секулић.

Како каже, ови образовни профили нису препознати ни од стране родитеља, а многи мисле да је срамота бити мајстор.

„То апсолутно није тако. Мајстор је господин човек који живи од свог вредног рада“, закључује Секулић.