ОГЛЕДНИ ЧАС

ПРЕДМЕТ: ПОЗНАВАЊЕ МАТЕРИЈАЛА

НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: КЕРАМИКА

тип часа: утврђивање

Огледни час је одржала наставница Емилија Станчић Вучковић у одељењу I3.

Ученици I3 одељења су показали изузетну креативност и вештину приликом обраде висикоквалитетне каолинске глине и израдили више од педесет различитих украса и сувенира са логом наше школе. Циљ часа био је применити усвојено знање о обради керамике и одговорити на задатак ИЗРАДА СУВЕНИРА ШКОЛЕ ИЛИ НОВОГОДИШЊЕГ УКРАСА КОЈИ ЋЕ БИТИ ПОНУЂЕН НА ПРОДАЈУ НА СЛЕДЕЋЕМ ХУМАНИТАРНОМ БАЗАРУ ШКОЛЕ.

Ученици су уз помоћ презентације продискутовали и обновили знање из керамике: порекло керамике, употреба, начин обраде, врсте керамике. На часу су обрађивали каолин висококвалитетну глину и покушали да направе сувенир школе.

Кроз практичан рад ученици су се упознали  са глином, материјалом који је у свакодневној употреби и служи за израду различитих керамичких предмета.

Ученици су озбиљно схватили задатак и показали да су не само вешти у обради керамике већ и друштвено одговорни јер ће сав приход од продаје насталих производа ићи као и сваке године у хуманитарне сврхе.