Наша школа је у циљу промовисања науке и анимације ученика 27.10.2021. год. расписала конкурс за најбољи слоган састављен од хемијских симбола. На конкурс је пристигло 254 радова ученика из 76 основних школа из целе Србије.

Ученици су изразили изузетну креативност у осмишљавању слогана, тако да је комисија за одабир најбољег рада имала тежак задатак. Одлучили смо да наградимо не један, већ три рада.

Награђени ученици су:

• Милица Миладиновић, ученица основне школе „Бранко Радичевић“ из Оџака, њен слоган је „VOLiMo NaUKU“
  • Срна Чоловић, ученица основне школе „Вожд Карађорђе“ из Алексинца, њен слоган је ,,VOLiMo SrPSKI PRaVOPIS“
  • Василије Милентијевић, ученик основне школе „Лепосавић“ из Лепосавића, његов слоган је ,,VOLiMo KOSOVO SVI“.

Ово су само неки од пристиглих радова:

Посебно бисмо похвалили ученике основне школе „Љуба Нешић“ и њихову наставницу Драгану Раичевић из Зајечара, чији су ученици изразили изузетну креативност у осмишљавању слогана и послали чак 37 радова.